Marek Greger

Vydřiduši

Na co je nejlepší si před životem vystát frontu? A jak si třeba správně vybrat své rodiče? Humorný román o cyklickém putování jedné duše s příběhy, které tu ještě nikdy nebyly!

Knihu ilustrovala Monika Pavlová

O knize

„Všechny duše tu už jednou byly, i ta tvoje…

Hlavním hrdinou románu je duše, která se rodí, stejně jako ostatní duše, pořád dokola. Tahle je už vcelku stará a tak díky zkušenostem, které již z pobytů na Zemi posbírala, ví, že se nyní chce narodit jako ženská. A rozhodně si před vtělením vyběhat hezkej ksicht a tak akorát velký prsa. Humorný román, který přečtete jedním dechem a který vás donutí k různým zamyšlením. Například: „Proč moje duše, hergot, před vtělením nepodstoupila kurz: Jak se stát milionářem?!“

O čem se v knize ještě dozvíte?

  • Jak se žije v nebi
  • Že peklo neexistuje
  • Proč vidět Déjà vu nevěstí nic dobrého
  • Proč trpíme, když neubližujeme
  • Proč je důležité, aby nám protějšek voněl
  • A jak se příště lépe vybavit na život

Ti, co už knihu četli…

„Každej si myslí, tedy na Zemi, že existuje Bůh, křestním jménem Pán, a že ten to jako všechno řídí. No, jasný je jedno – všechno je pod kontrolou. Ale aby to měl na starosti jen jeden Bůh? To by chudák nedal ani s přesčasem o svých svátečních nedělích…“ uvádí čtenáře do děje Marek Greger ve své románové prvotině Vydři-duši.

Dozvídáme se, jaký je „vopruz“ vyběhávat si pokaždé na onom světě žádanku na nový život a všechny další potřebné věci, kterými můžeme své příští bytí vylepšit.

Ještě nikdy jsem nečetla tak humornou knihu o reinkarnaci. Autorovo „nebe“ není někde nahoře u Boha na obláčku, ale dole pod planetou, kde sídlí úřednický pupek celého vesmíru – Centro universum. A právě tam se všechny duše, když opustí hmotná těla, setkají s byrokratickou kárnou komisí, která určí, „co s tebou dál“. Pak následují další úředníci, s nimiž lze pro příště dojednat třeba dlouhé nohy, blond vlasy, hudební talent a bohaté rodiče, ale nejen to. Můžete zdolat náročný kurz pokory či taneční lekce u Michaela Jacksona.

„…  je nás několik miliard civilizací, a kdyby je měl všechny řídit jen ten jeden Bůh, dávalo by vlastně smysl, že mu toho tolik uniká. Proto na Zemi říkáme jeho práci, kterou nestíhá, nespravedlnost. Naopak tý, kterou stihne, zázrak. Jenže tak to prostě není…“ Nejlepší autoři vždy odhalují něco nového o člověku. Myslím, že Markovi se takové odhalení také podařilo. Ať už, milí čtenáři, na reinkarnaci věříte či ne, budete se skvěle bavit.

Spisovatelka, Dana Emingerová – Praha

„Neviem, či som niekedy čítala knihu tak vášnivo ako teraz túto. Je to PÁN spisovateľ, o tom niet pochýb. Úplne ma pohltil ten príbeh jednej duše, veľmi ma to bavilo a pobavilo, až som sa a veľakrát smiala úplne nahlas.
Zároveň to bolo pre mňa veľmi poučné a zároveň sú to veľmi citlivé témy. Človek to vlastne všetko podvedome tuší, ale pri čítaní tejto knihy si to uvedomuje, že sú veci presne tak, ako autor opisuje. Boli aj chvíle, keď som vyronila slzy a aj som sa raz úplne rozplakala, pretože, je to kniha plná emócií.
Normálne som uverila, že to takto naozaj funguje a asi to z hlavy len tak nedostanem, až tak sa mi to páči.
Dalo mi to veľmi veľa, ďakujem.“

Dana Obšutová – Trenčín

„Nikdy jsem nebyla velký čtenář, vlastně jsem povinnou četbu ve škole úplně nesnášela. A to se mě drželo celý život. Pak jsem se to na “starý kolena” rozhodla změnit a zkusila něco přečíst… když to trvalo rok, tak jsem to vzdala… pak se mi dostalo do ruky Markovo předchozí dílo a já to přečetla za tři dny? Nechápala jsem… Letos se mi dostali do ruky Vydřiduši a? Jedním dechem přečtené. Nic se mnou nebylo, nikdo na mě nesměl mluvit, nutně jsem to potřebovala zhltnout naráz, náhoda? Myslím že ne, je to tak krásně napsaný, že se to čte samo a fakt jsem se u toho dost často zamyslela a dost pobavila… Jedním slovem úžasný! Už se těším na další knížku.“

Alena Mertlová – Teplice

„Předchozí dílo tohoto, dnes již mého oblíbeného spisovatele, jsem přečetl jedním dechem. Mám rád jeho jemný humor, cit pro pointu a nečekané dějové zvraty, výlety do tajemých koutů lidské mysli.“

Jiří Králík – České Budějovice

O autorovi

Marek Greger


Je mi 46 let, jmenuji se Marek Greger a zrovna si úspěšně prožívám krizi středního věku.

Mission posible

Žil jsem 25 let v Praze, kde jsem se dobrovolně vzdal manažerského platu a následně přijel do Českých Budějovic odevzdaně padnout na hubu. Misi jsem si úspěšně splnil.

Proč

Teď k samotnému psaní. Píši už asi 15 let a napsal jsem přes 10 knih. Ale teprve až po absolvování ročního kurzu tvůrčího psaní, jsem získal trochu sebevědomí se se svou tvorbou ukázat. Asi jako ošklivka po hezkém komplimentu.

Co si přeji

Dalo by se říct, že všechny své čtenáře znám. Moc rád bych to změnil a stal se spisovatelem, který má tolik čtenářů, že není v jeho možnostech je všechny znát osobně.

kontakt

Marek Greger

email: info@knizkyzesupliku.cz

mobil: 777576919

IČ: 49051491

adresa: Budivojova 1533/9, 37004 České Budějovice